V sobotu dne 25. června 2016 se jedno soutěžní družstvo SDH Dalkovice zúčastnilo hasičské soutěže „O Pohár starosty Města Zruč nad Sázavou“. Pro nedostatek soutěžních družstev, kterých bylo 9 mužských a 4 ženské, byly na požární útok dva pokusy, z nichž se vybral ten lepší pokus. Družstvo si vylosovalo druhé startovací číslo, takže se ihned po nástupu vrhlo na přípravu hadic, savic, stříkačky a všeho dalšího potřebného vybavení a jen tak tak stihlo nastoupit po prvním pokusu domácího družstva SDH Nesměřice. První pokus se družstvu Dalkovic velmi povedl s časem něco málo přes 29 vteřin, což je velmi solidní výkon. Nutno říci, že družstvo se hasičské soutěže v Nesměřicích účastnilo již pošesté. Když tu bylo poprvé, s přehledem vyhrálo první místo, ale od té doby s každým nadcházejícím ročníkem provázela družstva SDH Dalkovice v Nesměřicích velká smůla a od té doby se nikdy na stupně vítězů nepodívalo. O to více tak potěšilo, kdy si s druhým pokusem SDH Dalkovice ještě zlepšilo čas na rovných 28 vteřin, což znamenalo výborné třetí místo. Sbor si tak z Nesměřic odvezl pohár za třetí místo, diplom, ale především skvělý pocit po 5 let trvající prolomené smůle.