V sobotu dne 30. 7. 2016 se v obci Keblov konala hasičská soutěž k příležitosti oslavy 105. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Keblov. Po účasti na hasičské soutěži „O Pohár starosty Města Zruč nad Sázavou“ v Nesměřicích to byla teprve druhá soutěž, které se SDH Dalkovice zúčastnil v letošní sezóně. Soutěže v Keblově se zúčastnilo celkem 29 družstev a k vidění byly útoky dětí, žen, mužů a historických stříkaček. Za SDH Dalkovice přijela do Keblova bojovat rovnou dvě družstva a obě soupeřila jak v kategorii mužů, tak v historických stříkačkách. Jako první nastoupilo družstvo Dalkovice „B“ v kategorii historických stříkaček, následovalo je družstvo Dalkovice „A“ v té samé kategorii. Nutno říci, že v této kategorii soupeřila pouze 3 družstva, ale i tak velmi potěšilo, že naše družstva obsadila první dvě příčky.

Divácky nejatraktivnější byly však útoky mužů, kterých se zúčastnilo celkem 14 družstev. Za SDH Dalkovice nastoupilo nedříve družstvo Dalkovice „B“ a obsadilo velice krásné 5. místo. Z posledního čtrnáctého startovacího místa pak nastoupilo družstvo Dalkovice „A“, které s časem 30,1 vteřiny jen o pár desítek setin porazilo do té doby vedoucí družstvo SDH Dubějovice a obsadilo tak výtečné první místo!

Na to, že to byla pro sbor dobrovolných hasičů Dalkovice teprve druhá hasičská soutěž v letošní sezóně, tak si z Keblova odvezl rovnou 4 poháry, 4 lahve Bohemia Sektu, 2 první místa, 1 zlomený nehet a nenahraditelný pocit vítězství.